h2

Špecializovaná produktová línia cielená na širokú škálu obalových produktov a etikiet. Služby poskytujeme na princípe komplexného print manažmentu.

Máme vytvorenú neustále sa doplňujúcu sieť priamych výrobcov a firiem s dokončovacím spracovaním, ktoré disponujú rôznymi druhmi technológií. Vzhľadom na to dokážeme poskytovať riešenia na mieru s použitím rôznorodých materiálov a zabezpečovať výrobu ako v desiatkach, tak i v miliónoch kusov.

Na začiatku spolupráce je pre nás vždy prioritné dôkladne spoznať potreby klienta a účel obalových produktov. Len tak môžeme navrhnúť optimalizované riešenia nielen z pohľadu ceny, kvality a termínov, ale aj z pohľadu bezpečnosti, manipulácie pri balení, marketingu a v neposlednom rade aj z pohľadu ekológie celého balenia.

Technologické možnosti/Používané materiály

OBALY

Výrobu obalových produktov zabezpečujeme z rôznych druhov materiálov – papiera, hladkej i vlnitej lepenky, plastov, pri doplnkových produktoch aj z rôznych fólií, peny, dreva… Pre obaly určené na priamy styk s potravinami využívame certifikované materiály na daný účel.

Pre potlač materiálov využívame rôzne technológie – digitálna tlač, ofsetová tlač, flexotlač, sieťotlač.

Dôležitým procesom pri výrobe vybraných druhov krabičiek je kašírovanie. Vieme ho zabezpečiť na rôzne typy strojových, debnových a vlnitých lepeniek, ale aj na kapa dosky. Máme dodávateľských partnerov disponujúcich možnosťou kašírovania veľkých formátov, ako aj kašírovania na valcové tubusy rôznych rozmerov.

Rôzne typy výsekov sú pri krabičkách či kartónových stojanoch samozrejmosťou. Zabezpečujeme ich nielen do papiera a lepeniek, ale aj do komatexu, peny, gumy či PVC materiálov. Okrem štandardných výsekov z výsekových foriem využívame pri menších nákladoch aj digitálne a laserové.

Lepenie krabičiek je z pohľadu celkovej kvality a náročnosti produktu veľmi dôležité, vieme zabezpečiť 1 – 6-bodové lepenie. Pri vybraných druhoch, hlavne pre farmaceutické spoločnosti, vieme aplikovať aj Braillovo písmo.

Zošľachťovanie materiálu riešime cez širokú škálu povrchových úprav. Z hľadiska ochrany pred oderom sa štandardne využíva tlačový a disperzný lak alebo lamino, z pohľadu vizuálneho efektu sú však veľmi populárne rôzne drip-off laky, 3D laky, metalické fólie, ražby za tepla (hot foil) i za studena (cold foil).

ETIKETY

Pri etiketách – rovnako ako pri obaloch – zabezpečujeme výrobu z rôznych druhov materiálov: papiera i fólie.

Pre ich potlač v závislosti od nákladu, technickej špecifikácie a následnej aplikácie na produkt využívame digitálnu a ofsetovú tlač, flexotlač, termotransférovú tlač i sieťotlač. Podľa vybranej technológie sa dodávka realizuje v kotúčoch, hárkoch, na nekonečných papierových pásoch, prípadne aj ako samostatné etikety. Zabezpečiť je možné aj špeciálne druhy celoobvodových etikiet na plastové fľaše či tzv. SHRINK SLEEVES – zmrštiteľné rukávy.

Hlavným špecifikom a odlišnosťou z pohľadu kvality a náročnosti výroby je pri etiketách zošľachtenie rôznymi efektmi. Dané efekty sa dosahujú kombináciou použitých technológií tlače, tlačou viacerými samostatnými farbami, horúcou, studenou i reliéfnou ražbou (slepotlačou) či ďalšími typmi povrchových úprav.

Samolepiace etikety je vo vybraných prípadoch možné realizovať aj so stierateľnou vrstvou.

Hlavní klienti

 • Výrobné spoločnosti

  Potravinárske, kozmetické, farmaceutické, textilné, nábytkárske, automotive ...
 • E-shopy

  Spoločnosti z rôznych odvetví s potrebou rôznych logistických obalov
 • Logistické spoločnosti

  Kuriérske, dopravné a skladovacie spoločnosti, fullfilment firmy ...
 • Obchodné spoločnosti

  Podniky s potrebou vlastných obchodných balení a označení produktov

Produkty a služby

Hlavné produkty

Krabičky z hladkej a vlnitej lepenky, kartónové stojany, prepravné obálky z papiera/fólie, spoločenské hry, etikety, samolepky ...

Doplnkové produkty

Lepiace pásky s potlačou, baliace papiere s potlačou, papierové i LDPE tašky, príbalové letáky ...

Doplnkové služby

Poradenstvo, grafika, tvorba konštrukcií obalov, kompletizácie produktov, skladovanie, doprava ...

Referencie

Ak máte záujem o tento produkt,
a poznáte požadovanú špecifikáciu
vytvoriť dopyt
Ak hľadáte riešenie na mieru
a potrebujte poradiť
kontaktovať