Lýdia Eckhardt – Bežať šťastiu oproti

Úprimná spoveď a unikátny zákulisný pohľad na život úspešnej slovenskej módnej návrhárky Lýdie Eckhardt. Žena, ktorá vždy bez váhania bežala svojmu šťastiu oproti a nenechala sa odradiť ani tŕnistou a hrboľatou cestou, je inšpiráciou a zdrojom hodnotných skúseností. Začínala od nuly a dnes oslavuje 26. rokov v brandži, vďaka svojej vôli, práci, hodnotám a pokore. Jej autobiografia je preto silným motivačným príbehom, v ktorom sa nájde každá žena.

Lýdia Eckhardt vo svojej knihe otvára nielen dvere svojho salónu ale najmä svoju dušu. Rozpráva  príbeh obyčajného dievčaťa z Humenného, ktoré prišlo do Bratislavy s veľkým nadšením študovať právo, ale keď sa jej minuli finančné prostriedky od rodičov, chopí sa prvých brigád. Upratuje v rodinách, stará sa o deti, v noci chodí na stanicu vykladať balíky a vo voľných chvíľach – šije. Chvíľku sa zdá, že z nej naozaj bude úspešná právnička, ale to už sa jej modely zapáčili okoliu a hobby “ krajčírky “ nadobúda vážnosť. Lýdia šije a šije a naberá odvahu na kariéru v móde. Začiatky podnikania ju zocelia a neraz aj šokujú: v malej firmičke s plochou 48 metrov štvorcových – bez telefónu –  robí naozaj všetko, upratuje, nakupuje, navrhuje, šije, škrtí výdavky, donekonečna ráta, až kým si nevybaví svoj prvý úver, s „výhodným“ úrokom 19 percent!!!

Prichádzajú prvé verejné prehliadky, plné entuziazmu, ale bez sponzorov, vizážistov či  kaderníkov. Po piatich rokoch tvrdej driny pribúda nový veľkorysý priestor na Hviezdoslavovom námestí, ďalšie línie – okrem dámskej exkluzívnej, aj pánska, výroba okuliarov či ručne maľovaných  šatiek s jej logom. A nové úvery, nové skúsenosti, nové výzvy… Slnečných podnikateľských dní nie je veľa, prevládajú búrky, aj zemetrasenia. Stále si však uvedomuje, že výmole a obité kolená patria k jej ceste a dnes, po 26-ich rokoch je hrdá, že sa nevzdala. Najviac ju teší, že ešte aj teraz s ňou pracujú kolegyne, s ktorými začínala.

 

S nadhľadom predkladá čitateľom svoju odžitú vysokú školu podnikania a verí, že pomôže tým, ktorí zvažujú vlastný biznis. V knihe prezrádza ako sa naučila hovoriť nie, čo pre ňu znamená žiť svoje slovo, kedy pochopila, že sa nedá ísť vždy na 100 percent a či sa dá čeliť závisti.

Ružové okuliare naša legendárna módna návrhárka nenosí, má ich priamo v srdci a ním miluje život vo všetkých jeho farbách.

V poradí už druhú knihu Lýdie Eckhardt technicky zrealizovalo a vytlačilo Polygrafické centrum s.r.o.

Máte záujem o riešenie na mieru?